Welcome to my blog | Dashboard | +Follow
KamiCikguTadika

Lembaran kerja.

Sunday, 25 March 2012 11:54


Nama : ________________________                                                      Tarikh: _____________

Umur :  __________

Warnakan gambar di bawah.


0 comments

Mari baca doa.

11:35











Menziarahi jiran ketika sakit.

0 comments

Jiran Saya

10:04




Jiran bermaksud orang yang tinggal berdekatan dengan kita sama 

ada di sebelahdepan, dan belakang rumah kita.

adab-adab berjiran :


0 comments

Amalan Kejiranan

09:46



Saling bertukar makanan.


Rumah jiran saya


Kawasan kejiranan saya.


Gotong-royong membersihkan kawasan kejiranan.



Tolong-menolong sesama jiran.

0 comments

RANCANGAN MENGAJAR

Saturday, 4 February 2012 23:54




Nama Tadika               :   Pelangi Petang
Bilangan Murid           :   17/20 orang
Umur                           :   6 tahun
Minggu / Hari              :   7 / Khamis
Tarikh                          :   19/3/2004
Cadangan Masa          :   30minit ( 8.30 pagi - 9.30 pagi )
Tema dan Tajuk          :   Jiran saya
Tunjang Utama           :   Tunjang Komunikasi Bahasa Malaysia.
Tunjang Disepadukan :   Tunjang Kemanusiaan

Standart Pembelajaran Utama   :
( BM 2.1.3 )    Berbual menggunakan ayat yang mudah dengan sebutan yang betul.

Standart Pembelajaran yang disepadukan   :
( KM 5.1.4 )    Bergaul mesra dan tolong menolong.

Objektif   :   Pada akhir pengajaran, murid boleh   :
1.      Boleh berbual menggunakan ayat yang mudah dengan sebutan yang betul.
2.      Dapat bergaul mesra dan tolong menolong dengan baik.

Pengetahuan Sedia Ada:   Murid mengetahui bagaimana bergaul dengan masyarakat.
Penerapan Nilai           :   Memberi perhatian, patuh dan bersemangat.
Alat Bantu Mengajar  :   Prop
KBKK                                    :   Menjana idea dan mengimbas kembali.


Langkah / Masa

Aktiviti Guru

Aktiviti Murid
Catatan /
ABM

Set induksi
( 5 minit )

-Guru masuk ke kelas sambil memberi salam.

-Guru bertanya kepada murid siapa yang mempunyai jiran di rumah mereka.



-Murid menjawab salam yang di beri.

-Murid menjawab apa yang di Tanya oleh guru.

ABM       : ( - )
Objektif   : ( - )
Nilai      : menghormati.
KBKK   : menjana idea.


Langkah 1
( 10 minit )

-Guru menerangkan apa itu jiran dan menerangkan jiran yang berbilang kaum.
-Guru menyoal murid apakah sikap tolong menolong dalam masyarakat setempat.
-Guru meminta murid bercerita berkaitan dengan jiran disekeliling.


-Murid mendengar apa yang diterangkan oleh guru.

-Murid menjawab dengan betul.
-Murid bercerita dengan penuh  semangat.


ABM : -
Objektif : ( i )
Nilai      : bekerjasama
KBKK : menjana idea.




Langkah 2
( 10 minit )

-Guru memberi arahan tentang aktiviti yang akan dilakukan.
-Guru membahagikan watak-watak yang harus dilakukan oleh murid.
-Guru menyuruh murid melakukan watak jiran yang pelbagai kaum dalam situasi menziarahi jiran yang sakit.



-Murid mendengar dengan teliti.
-Murid melakukan watak yang diberikan oleh guru.



ABM  : Prop
Objektif : ( ii )
Nilai : bekerjasama
KBKK : -

Penutup
( 5 minit )

-Guru mengimbas kembali apa yang telah dipelajari pada hari tersebut.
-Guru memberi lembaran kerja.

-Murid turut serta dalam mengimbas kembali.
-Murid menyatakan huruf vokal dengan betul.

ABM     : lembaran kerja
Objektif : ( - )
Nilai       : patuh
KBKK   : mengimbas kembali.


Impak  :   Hanya 17 murid daripada 20 orang yang memahami subjek tersebut.  Seorang daripadanya tidak hadir.  Oleh itu, guru mestilah menggunakan alat bantu mengajar yang menarik dan aktiviti yang lebih menarik. 

0 comments